Hadžiahmetović asistent u pobjedi Konyaspora

Nogomet 24. apr 202217:55 0 komentara
İttifak Holding Konyaspor

Ekipa Konyaspora upisala je novu pobjedu u borbi za Ligu prvaka. Ovoga puta bili su bolji u gostima protiv Yeni Malatyspora sa 2:3.

Povela je Konya već u sedmoj minuti preko Bardakcija, a asistent je bio bh. reprezentativac Amir Hadžiahmetović.

Gosti su udvostručili prednost u 37., a strijelac je bio Koka.

Na samom startu drugog dijela Malatysport se vraća u igru. U 47. minuti pogodio je Tetah.

Ipak, 10 minuta kasnije Nejc Skubic ponovo donosi dva gola prednosti Konyi. Pogodio je nakon proigravanja Guilhermea.

Konačan rezultat postavio je Dicko u 63. sa bijele tačke.

Pored Hadžiahmetovića cijeli meč za Konyaspor odigrao je i reprezentativni golman Zmajeva, Ibrahim Šehić.

Nakon ove pobjede Konyaspor je 3. na tabeli sa 64 osvojena boda, bod manje u odnosu na Fenerbahce koji se nalazi na drugoj poziciji koja vodi u Ligu prvaka. Yeni Malatyspor je posljednjeplasirani i naredne sezone će nastupati u drugoj ligi.