Hadžiahmetović sa dva gola odveo Konyaspor u narednu rundu Kupa Turske

Nogomet 22. dec 202216:53 0 komentara
Konyaspor

Fudbaleri Konyaspora plasirali su se u osminu finala Kupa Turske nakon što su poslije produžetaka sa ukupnih 3:2 bili bolji od Bodrumspora.

Junak je bio bh. reprezentativac Amir Hadžiahmetović koji je u igru ušao u 60. minuti kada je zamijenio Pavičića.

Nakon što je prvi dio igre završen bez pogodaka Hadžiahmetović je Konyaspor doveo u prednost nakon samo četiri minute provedene na terenu.

Ipak, Kurtulus je u 83. poravnao rezultat i meč odveo u produžetke.

Tamo su se bolje snašli fudbaleri Konyaspora, a do nove prednosti doveo ih je Amir pogotkom sa bijele tačke.

Kurtulus je drugim golom na meču ponovo poravnao rezultat u 110. minuti, ali je Subasi četiri minute kasnije donio veliku pobjedu ekipi Konyaspora.

Hadžiahmetović je do sada postigao 3 pogotka za Konyu ove sezone, a tome je dodao i 4 asistencije.

Ibrahim Šehić u ekipi Konyaspora nije bio u konkurenciji za ovaj meč.