Hadžibegić pratio protivnike Zmajeva za EURO, pa gledao debi Gigovića za Švedsku

Nogomet 13. jan 202300:04
Twitter Armin Gigovic

Fudbaleri Švedske pobijedili su Island poslije preokreta u prijateljskom susretu 2:1, a debi za Šveđane upisao je potencijalni bh. reprezentativac Armin Gigović.

Selektor Janne Andersson, pozvao je Gigovića prijateljske duele protiv Finske i Islanda. Protiv Finaca Gigović nije dobio šansu, a večeras je upisao debitantski nastup za A selekciju, odigravši 77. minuta, kada ga zamijenio fudbaler aktulenog prvaka Švedske Hackena Samuel Gustafsson.

Što se tiče utakmice, prvi protivnik Bosne i Hercegovine u kvalifikacijama za EURO 2024. godine u Njemačkoj, selekcija Islanda protiv koje će Zmajevi igrati 23. marta u Zenici, stigla je do vodstva protiv Šveđana u 30. minuti, golom Sveinna Arona Gudjohnsena.

Elias Andersson izjednačio je pet minuta prije kraja na 1:1, da bi Jacob Ondrejka režirao potpuni preokret, pogotkom u 94. minuti susreta.

Gigović je nakon meča napisao na Twitteru “Debituj i pobijedi” što bi moglo značiti da se definitivno odlučio igrati za državu u kojoj je rođen.

Dvadesetogodišnjak rođen u švedskom Lundu, fudbaler je ruskog Rostova, a prethodni dio sezone proveo na posudbi u danskom Odenseu. Nastupao je još za švedski Helsinborg.

Iako je Gigovićeva porodica izrazila želju da Armin zaigra za BiH, ipak čini se da do toga neće doći, te da su odluku prepustili Arminu.

Talentovani mladi fudbaler najvjerovatnije će postati jedan od mnogobrojnih dobrih fudbalera, koje NS BiH nije uspio aktivnim angažmanom pridobiti za nastup u državnom dresu Bosne i Hercegovine.

Treba istaći da nije sve teoretski izgubljeno, jer je riječ o prijateljskoj utakmici.