Haos u Meksiku: Desetine povrijeđenih u tuči na stadionu (VIDEO)

Nogomet 06. mar 202211:36 > 11:36 0 komentara
REUTERS/Victor Pichardo

Duel Queretara i Atlasa u meksičkom prvenstvu prekinut je zbog tuče na tribinama, u kojoj je povrijeđeno desetine navijača.

Zvanično je saopšteno da su povrijeđene 22 osobe, od kojih je devet prebačeno u bolnicu, dvoje u kritičnom stanju. Iako su se na društvenim mrežama pojavile informacije da ima preminulih, te informacije nisu potvrđene.

Kako prenose meksički mediji, do sukoba na tribinama došlo je u drugom poluvremenu. Navijači su u 63. minutu utrčali na teren stadiona La Corregidora kako bi izbegli tuču.

Pošto se nasilje prenijelo na teren, sudija Fernando Guerrero je odlučio da prekine utakmicu. Rezultat je bio 1:0 za Atlas.

Predsjednik takmičenja Mikel Arriola izjavio je da je nasilje ‘nedopustivo’ i da će biti izrečene primjerene kazne onima koji su odgovorni za ono što se desilo. Saopštio je i da se ostali mečevi neće igrati.

Disciplinska komisija je pokrenula istragu.