Hat-trick Richarlisona u pobjedi Brazila nad Njemačkom

Nogomet 22. jul 202115:54 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

Fudbaleri Brazila savladali su selekciju njemačke u okviru Grupe D Olimpijskog turnira u Tokiu sa 4-2.

Briljirao je krilni fudbaler Evertona Richarlison koji je postigao hat-trick u prvom poluvremenu, a pogađao je u 7., 22., i 39. minuti susreta.

Cunha je propustio priliku dodatno povećati prednost Brazila promašivši jedanaesterac u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena.

Olimpijski sastav “Elfa” nije se predavao, a rezultat na 3-1 je smanjio fudbaler Bayer Leverkusena Nardin Amiri u 57. minuti susreta.

U 63. minuti Njemačka ostaje sa igračem manje, ali ih to nije poremetilo u napadima, a na gol zaostatka došli su u 83. minuti susreta kada je Ache nakon cenatršuta Rauma pogodio gol brazilskog golmana Santosa.

Ipak, pobjedu Brazila ovjerio je Paulinho pogotkom u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

U ostalim mečevima odigranim danas Australija je priredila veliko iznenađenje savladavši Argentinu 2-0. Strijelci za Australiju bili su Wales i Tilio.

Rumunija je bila bolja od Hondurasa minimalnim rezultatom 1-0, dok je domaćin japan istim rezultatom bio bolji od Južne Afrike.