Havertz donio vrijedna tri boda Chelseaju, Mitrović tragičar Fulhama

Nogomet 15. jan 202317:08 0 komentara
Action Images via REUTERS/Peter Cziborra

Fudbaleri Chelseaja upisali su velika tri boda na Stamford Bridgeu protiv Crystal Palacea slavivši rezultatom 1:0. Tako su Plavci prekinuli crni niz, a istim rezultatom Newcastle je slavio protiv Fulhama.

Nije Chelsea briljirao ni na ovom susretu, ali im je gol vrijedan tri boda donio Kai Havertz u 64. minuti susreta. Ziyech ga je sjajno uposlio, a reprezentativac njemačke matirao Guaitu.

Na tribinama je prisustvovao i novopridošli fudbaler Chelseaja Mykhailo Mudryk nakon kompletiranog transfera vrijednog 110 miliona eura.

Chelsea je nakon ove pobjede 10. na tabeli Premiershipa sa 28 osvojenih bodova, Crystal Palace je 12. sa 22 boda

Newcastle slavio, Mitrović tragičar

Istim rezultatom slavio je i Newcastle protiv Fulhama i tako nastavio lov na Ligu prvaka.

Mogao je Fulham doći do prednosti u 69. minuti, ali je Aleksandar Mitrović propustio priliku sa 11 metara. Tačnije, Mitrović je pogodio mrežu Newcastlea, ali se okliznuo i pri padu dva puta zakačio loptu pa mu je sudija poništio pogodak.

REUTERS/Scott Heppell

Kazna je stigla u 89. minuti kada je Alexander Isak nakon asistencije WIlsona donio pobjedu Newcastle Unitedu.

Newcastle je 3. na tabeli sa 38 osvojenih bodova, dok je Fulham 6. sa 31 osvojenim bodom.