Hotić postigao hat-trick za bitnu pobjedu Cercle Bruggea

Nogomet 02. okt 202219:04 0 komentara
Cercle Brugge

Fudbaleri Cercle Bruggea savladali su u sjajnom susretu 10. kola belgijske Jupiler Pro Lige ekipu Genta rezultatom 4:3. Junak gostiju bio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Dino Hotić koji je postigao tri pogotka.

Poveli su gosti u 24. minuti kada je Denkey pogodio na asistenciju Vanhouttea. Rezultatom 1:0 se i otišlo na odmor.

U drugom dijelu viđen je sjajan meč i prava golijada. Cuuypers je u 49. minuti pogodio za 1:1, a Hotić deset minuta kasnije donosi novu prednost Bruggeu.

Cuypers u 68. minuti postiže gol za 2:2, ali Hotić deset minuta kasnije postiže gol za novo poravnanje.

Depoitre u 77. minuti ponovo poravnava rezultat. I kada su svi mislili da će meč biti završen bez pobjednika, Hotić u 89. minuti sa bijele tačke donosi velika tri boda ekipi Bruggea.

Cercle Brugge nakon ove pobjede zaizima 16. poziciju na tabeli sa 9 osvojenih bodova, dok je Gent 9. sa 14.