Hrabri Musemićev tim nije izdržao: Zrinjskom pobjeda protiv Igmana

Nogomet 18. mar 202316:52 0 komentara
HŠK Zrinjski

Fudbaleri Zrinjskog i Igmana otvorili su treći dio prvenstva u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Pobjedu su u uvodnom susretu 23. kola odnijeli Plemići, a rezultat je glasio 2:1.

Konjičani su tako predvođeni Husrefom Musemićem priredili veliko iznaneđne i kući nose veliki bod iz Mostara.

Sastala su se ova dva tima prije samo sedam dana, ali su tada Plemići slavili sa uvjerljivih 0:3.

Zaprijetili su fudbaleri Zrinjskog nakon svega pet minuta susreta, a pokušao je Ilinković iz slobodnog udaraca. Lopta je otišla preko gola golmana Hamzića. Hamzić je iznenadno dobio priliku jer se prvi golman tima iz Konjica, Dino Hamzić povrijedio na zagrijavanju.

U 12. minuti prva velika prilika. Ismajlegeci je izašao sam na golmana Hamzića, ali je čuvar mreže Igmana sjajno reagovao.

Ćorluka je prijetio u 20. minuti prijetio glavom, ali je lopta otišla preko gola.

Nakon toga uslijedio je nešto mirniji tok susreta, igralo se uglavnom između 2 šesnaesterca, a u 40. minuti Ivančić je prijetio, ali je lopta otišla pored gola Igmana.

Zrinjski je došao do prednosti na samom startu drugog dijela. Golman Hamzić katastrofalno pogriješio i dodao loptu u noge Tičinoviću, a ovome nije bilo teško poslati loptu u mrežu.

Nakon toga očekivalo se da Zrinjski klone psihički, ali se to nije desilo – naprotiv nastavili su napadati.

Do zasluženog poravnanja stigli su u 68. minuti. Jakupović je sjajno uposlio Denkovića kojem nije bilo teško loptu smjestiti u mrežu.

Šest minuta kasnije mogao je Igman i do potpunog preokreta. Ramić je primio sjajnu loptu nakon kornera, šutirao iz voleja, ali je udarac otišao preko gola.

Nakon toga veoma dobra prilika i za domaće. Ćorluka je uposlio Kiša, ali ovaj šutira preko gola.

Imao je Bilbija novu priliku za Zrinjski u 84. minuti, ali je njegov udarac otišao preko gola.

Ipak, samo minut kasnije Bilbija je učestvovao u pogotku Zrinjskog. Uposlio je Ivana Jukića, a ovaj sjajnim udarcem matirao Hamzića za novu pobjedu Plemića

Zrinjski je nakon ove pobjede lider na tabeli sa 54 osvojena boda, Igman s druge strane na posljednjoj poziciji sa 21 osvojenim bodom.

Zrinjski: Marić, Ćorluka, Barišić, Jakovljević, Ismajlgeci, Sučić, Ilinković, Ivančić, Ćuže, Tičinović, Bilbija.

Igman: Hamzić, Duraković, Velić, Dupovac, Alagić, Hebibović, Drljević, Oremuš, Jakupović, Hrelja i Ramić.