Humska ponovo nije pala, Natcho poništio eurogol Bukarija

Nogomet 31. aug 202222:50 0 komentara
FK Crvena zvezda

Ni poslije šest i po godina Crvena zvezda nije slavila na stadionu Partizana, iako je uspjela da povede, na kraju Natcho iz jedanaesterca svom timu obezbjedio bod – 1:1.

Uraganskih pola sata igre Crvene zvezde, eurogol Usmana Bukarija, ali sve to nije bilo dovoljno crveno-bijelima da nakon šest i po godina slave u Humskoj. Partizan je nakon primljenog gola zaigrao daleko angažovanije, apsolutno zasluženo stigao je do izjednačenja i boda u 168. vječitom derbiju – 1:1.

Jeste ekipa Gordana Petrića gubila, ali na kraju gosti mogu da budu zadovoljniji jednim bodom. Apsolutno su nadigrani u finišu prvog i u čitavom drugom poluvremenu. Uz sve to, kao protiv Maccabi Haife, djelovali su igrači Crvene zvezde prilično tromo i umorno u drugih 45 minuta, a to je Partizan znao da koristi.

Bili su gosti dominantni u svim elementima igre u prvih pola sata, izveli su pet kornera, imali nekoliko prilika, dočekali i gol i to kakav Usmana Bukarija, zahvatio je volej ljevicom sa 17 metara, Popović nije imao apsolutno nikakve šanse.

Od tada, crno-bijeli su bili mnogo bolji. Izjednačili su sa bijele tačke, poslije izuzetno neopreznog starta Kataija na Živkoviću, u situaciji kad Partizan uopšte nije bio opasan po gol Zvezde. Taj poklon je iskoristio Natcho, ponovo je njegov jedanaesterac bio neodbranjiv.

Do kraja meča crno-bijeli su diktirali ritam, a šansu utakmice u 72. minutu posle katastrofalne intervencije Sanoga propustio je Rikardo Gomes, koji u vječitim derbijima kao po običaju igra dosta slabije nego u nekim drugim utakmicama.