Igman preživio sramotno suđenje Gigovića i osvojio bod u Trebinju

Nogomet 04. mar 202314:58 0 komentara
N1 / F.Z.

Novo kolo u Premijer ligi Bosne i Hercegovine otvorili su Leotar i Igman, a meč je završen rezultatom 1:1.

Viđena je izjednačena borba na Policama, a prvo poluvrijeme je završeno sa samo jednim udarcem Leotara u okvir gola gostiju.

U drugom poluvremenu odvijala se prava drama. U vodstvo prvi stiže Leotar  preko Harisa Handžića iz penala u 59. minuti. Tome je prethodio prekršaj Velića koji je zaradio isključenje, odnosno drugi žuti karton.

Sa igračem manje Igman nije bio nimalo inferiorniji protivnik. Nakon nekoliko minuta kasnije Igman stiže do poravnanja. Slobodan udarac je izveo Bodul, golman domaćih kratko odbija loptu, a najbolji strijelac lige Mirsad Ramić rutinski trese mrežu domaćih za 1:1.

Nakon toga, sudija Miloš Gigović daje još jedan crveni karton igračima Igmana. Bešagić je u kratkom vremenskom intervalu zaradio dva žuta kartona i Igman je do kraja igrao sa dva igrača manje.

Međutim, to nije mnogo uticalo na ekipu Husrefa Musemića koje je nastavila sa dobrom partijom, defanzivnom postavkom i borbom do zadnje minute. Leotar je napadao, ali konkretnije prilike za drugi gol nije bilo.

U 93. minuti nova veoma diskutabilna odluka Gigovića nakon pada Šipovca u kaznenom prostoru i drugi penal za Leotar na meču. No, golman Igmana Ćeman brani udarac Handžića, a odbijanac igrači Leotara ne uspijevaju pretvoriti u gol.