Igman u sjajnoj utakmici srušio Tuzla City, Ramić hat-trick heroj

Nogomet 15. okt 202216:24 0 komentara
FK Igman Konjic

Fudbaleri Igmana savladali su na gostujućem terenu favorizovani Tuzla City rezultatom 3:2 i ostvarili izuzetno vrijednu pobjedu.

Samo što se krenulo sa centra, pogodili su gosti. Hrelja je šutirao iskosa, golman Cityja Fejzić je odbranio, ali se lopta odbila do Ramića kojem nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu.

Nakon početnog šoka, igrači Tuzla Cityja su prvu pravu priliku napravili tek na isteku prvih pola sata utakmice. Nargalić nije bio precizan glavom u 29. minuti, a samo minut kasnije izglednu priliku promašio je i Coulibaly.

Kada su Građani uspostavili ravnotežu na terenu, novi hladan tuš.

Fudbaleri Igmana su sjajno izveli kontranapad. Lopta je od Durakovića došla do Ramića koji je drugi put pogodio u prvom poluvremenu, a pri rezultatu 0:2 otišlo se na odmor.

Tuzla City je odlučnije ušao u drugo poluvrijeme, a na isteku 59. minute City je smanjio zaostatak golom povremenog reprezentativca BiH, Ajdina Nukića.

Samo osam minuta kasnije Igman je ponovo udvostručio vodstvo. Ovaj put je Bodul sjajno uposlio Ramića, koji je usamljen u šesnaestercu iz prve matirao istrčalog golmana Fejzića.

Dvije minute nakon gola Igmana, u 69. minuti, odgovorio je City. Hrkać je u šesnaestercu dobro pronašao Kuzmanovića koji je poslao loptu iza leđa Ćemana za konačnih 2:3.

Imala je Tuzla mogućnost i da izjednači, ali je šut Mehidića pet minuta do kraja utakmice zaustavila desna stativa golmana Ćemana.

Igman je sada deseti na tabeli sa 15, dok je Tuzla City peta sa 19 bodova na tabeli Premijer Lige BiH.