Immobile promašio penal, ali Milinković-Savić spasio Laziju bod

Nogomet 06. jan 202217:17 0 komentara
S.S. Lazio

Veoma uzbudljivo bilo je u Rimu u okviru 20. kola Serie A, prvog u 2022. pošto su Lazio i Empoli odigrali neriješeno 3:3, uz sjajnu partiju reprezentativca Srbije Sergeja Milinković-Savića.

Spektakularan meč u Rimu. Empoli je bio na pragu sva tri boda. Već poslije osam minuta vodio je 2:0 golovima Bajramija u šestom iz penala i Zurkowskog samo dva minuta kasnije. Ipak, Lacio je uspio da smanji na 2:1 do poluvremena, a u 14. minutu proradila je čuvena veza. Sergej Milinković-Savić je asistirao, a Immobile zatresao mrežu.

U 66. minutu i sam Milinković-Savić je zatresao mrežu poslije odličnog centaršuta Andersona za 2:2. Ipak, da se drama nastavi na Olimpicu pobrinuo se Di Francesco, koji je u 75. minutu ponovo doveo Empoli u vođstvo. Samo tri minuta kasnije Patric postiže gol za 3:3, ali je poslije gledanja VAR poništen zbog igranja rukom.

Ipak, u 87. minutu dobio je Lazio veliku priliku da izjednači. Dosuđen je penal, a odgovornost preuzeo Ćiro Immobile. Međutim, slabo je izveo penal, pa je golman Vicario zabilježio odbranu. Ali Milinković-Savić nije dozvolio poraz svog tima i drugim golom na meču u trećem minutu nadoknade donio izjednačenje 3:3 i na kraju bod nebesko-plavima.

Lazio je zadržao osmu poziciju sa 32 boda, četiri više od devetoplasiranog Empolija. Verona je pobjedom počela 2022. I to u gostima protiv Spezije 2:1. Junak ekipe Igora Tudora bio je Caprari, koji je postigao oba gola u 59. i 71. minutu, dok je počasni pogodak za Speziju postigao Erlic u 85. minutu. Verona je na diobi 10. mesta sa Bolognom sa 27 bodova, dok je Spezija 17. prva van zone ispadanja sa 16, pet više od Genoee.