Inter poslije mnogo muke izbacio Parmu, Džeko ušao u drugom poluvremenu

Nogomet 10. jan 202323:37 0 komentara
Inter

Fudbaleri Intera savladali su 2:1 Parmu nakon produžetaka i mnogo muke, te se plasirali u osminu finala Coppa Italia. Edin Džeko dobio je priliku u drugom poluvremenu.

Prvo poluvrijeme duela Intera i Parme okončano je minimalnim vodstvom gostiju. Dennis Man napustio je igru u 26. minuti, kada ga je zamijenio Stanko Jurić. Upravo je nekadašnji fudbaler Hajduka pogodio mrežu Onane dvanaest minuta kasnije, na asistenciju Simona Sohma.

Nerazzuri nisu uspjeli izjednačiti u prvom dijelu drugog poluvremena, pa se Simone Izaghi odlučio baciti sve karte u napada. Ušli su Džeko, Dimarco i Bellanova, umjesto Bastonija, Mkhitaryana i Dumfriesa.

Napadi aktulenih šampiona Coppa Italia isplatili su se u 88. minuti. Poslije centaršuta koji je išao na Edina Džeku, intervenisala je odbrana Parme, a lopta je došla na nekih 11 metara do Lautara Martineza, Argentinac je šutirao, lopta je na putu do gola zakačila Osorija i prevarila Gianlugija Buffona.

Samo tri minuta kasnije Martinez je probio po desnoj strani, poslao sjajnu povratnu loptu za Džeku, koji je šutirao u bliži ugao Buffona, ali svojevremeno jedan od najboljih golmana svijeta nevejrovatnom refleksnom odbranom spašava Parmu i donosi produžetke svom timu.

Defanzivac Francesco Acerbi golom u 110. minuti pogodio za prolaz Intera u četvrtfinale Coppa Italia. Upravo milanski tim brani titulu osvojenu prošle godine.

Pobjednika duela Atalanta-Spezia, koji je na programu 19. januara biće naredni protivnik Interu u četvrtfinalu.