Inter razbio Speziu, Džeko asistent (VIDEO)

Nogomet 20. aug 202222:34 > 22:39 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Intera savladali su u drugom kolu talijanske Serije A na stadionu Giuseppe Meazza ekipu Spezije uvjerljivim rezultatom 3:0.

Nerazzuri su bili mnogi bolji tim tokom prvih 45 minuta, a treba istaći da protivniku nisu dozvolili niti jednu šansu.

Do prednosti su stigli u 35. minuti susreta kada je Lukaku uposlio Lautara, a Argentinac matirao Dragowskog.

Treba istaći da je Lukaku propustio dvije velike prilike u prvom dijelu.

U drugom poluvremenu nastavio je Inter tamo gdje je stao u prvom dijelu.

Igrala se 52. minuta kada je Hakan Calhanoglu postigao sjajan pogodak i povisio rezultat na 2:0.

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko u igru je za Inter ušao u 68. minuti kada je zamijenio Lukakua.

Upravo je Džeko bio akter kod posljednjeg pogotka. Lijepo je prošao po lijevoj strani, odigrao loptu u sredinu za Correu, a ovaj bez većih problema matirao poljskog golmana. Asistenciju Dijamanta pogledajte OVDJE.

Inter nakon prva dva kola ima maksimalan učinak i zauzima lidersku poziciju sa 6 bodova. Spezia s druge strane ima tri boda iz prvog kola i zauzima 10. poziciju.

U drugom susretu koji se igrao u ovom terminu Sassuolo je sa 1:0 golom Berardija savladao Lecce.