Inter razbio Veronu, Džeko stigao do velikog jubileja (VIDEO)

Nogomet 03. maj 202322:53 0 komentara
Inter

Fudbaleri Intera upisali su uvjerljivu pobjedu u 33. kolu talijanske Serije A. Nerazzurri su bili bolji od Verone sa sigurnih 0:6.

Trebala je prijeko pobjeda milanskom timu, a do tome su i uspjeli, na veoma siguran način.

Nakon nekoliko propuštenih prilika u prvom dijelu, uslijedilo je furioznih 6 minuta za tim Simonea Inzaghija.

Najprije je Gaich nakon jednog centaršuta Dimarca pogodio vlastitu mrežu u 31. minuti.

Na 2:0 u je u 36. nakon dodavanja Brozovića pogodio Calhanoglu, da bi sjajan period Intera kompletirao kapiten fudbalske reprezentacije Edin Džeko minut kasnije.

Lautaro Martinez je povukao sjajnu kontru, uposlio Dijamanta koji u svom stilu matira golmana Verone.

Bio je to 8. gol za Džeku u Seriji A ove sezone, a tako je prekinuo i niz od 22 utakmice bez pogotka.

Pogodak možete pogledati:

Nastavili su fudbaleri Intera veoma ofanzivno i u drugom dijelu, a na pogodak se čekalo deset minuta.

Marcelo Brozović je upisao svoju drugu asistenciju na ovom susretu, a Lautaro Martinez veoma dobru partiju krunisao pogotkom.

Dijamant je sjajnu partiju večeras krunisao u 61. minuti susreta svojim drugim golom. Ovoga puta nakon asistencije Acerbija. Lijepo se namjestio Edin i pogodio u maniru rasnih strijelaca.

Za Džeku je ovo bio 400. gol u veličanstvenoj karijeri čime je nastavio pisati nevjerovatne stranice historije.

Dijamant je četiri gola postigao u dresu Željezničara, u Teplicama 17, zatim Usti osam pogodaka. Za Wolfsburg je bio strijelac 85 puta, za City 72, da bi za Romu postigao 119 pogodaka. U Interu je trenutno na broju 30, a uz 64 gola u reprezentaciji BiH stižemo do VELIKIH 400 pogodaka!

Konačan rezultat postavio je Lautaro Martinez u drugoj minuti sudijske nadoknade.

U ostalim mečevima odigranim večeras Milan je remizirao Cremoneseom, Okereke je doveo goste u prednost, da bi Messias donio bod Rossonerima. Lazio je sa 2:0 savladao Sassuolo (Felipe Anderson 14’, Bašić 90'+2 ), dok su Monza i Roma remizirali 1:1 (Caldirola 39’ i El Shaarawy (24’)