Inter se mučio ali slavio u Cremoni: Džeko servirao dva gola Martinezu (VIDEO)

Nogomet 28. jan 202319:53 0 komentara
MIGUEL MEDINA / AFP

Fudbaleri Intera savladali su Cremonese 2:1, teže od očekivanog u 20. kolu Serije A u Cremoni.

Ekipu Cremonesea do prednosti je doveo David Okereke, nakon asistencije Meitea u 11. minuti. Eurogol Nigerijca pogledajte OVDJE.

Deset minuta kasnije izjednačili su fudbaleri Simonea Inzaghija. Poslije kornera šutirao je Edin Džeko, lijepo je odbranio njegov šut Marco Carnesecchi, a odbijenu loptu u mrežu je lako pospremio Lautaro Martinez. Cijelu akciju i pogodak pronađite na ovom LINKU.

Poslije kontakta nad Džekom u 56. minuti, tražili su gosti penal, ali sudija Maurizio Mariani nije mario za protest milanskog tima.

Ipak, potpuni prokret kreirali su Džeko i Martinez. Sjajna asistencija reprezentativca BiH za Argentinca, koji je pogodio 11. put ove sezone. Kompletnu akciju pogledajte OVDJE.

Sada je Lautaro drugi strijelac šampionata. Zajedno sa Lookmanom ima isto pogodaka, a prvi je Osimhen sa 13 golova.

Kapitenu bh. reprezentacije u dresu Nerrazzura bila je ovo treća asistencija sezone, a pored toga ima i sedam golova.

Milanski tim se probio na drugo mjesto sa 40 bodova, deset manje i utakmicu više od vodećeg Napolija.

Naredno kolo Džeko i ekipa igraju gradski derbi 5. februara protiv Milana, a Cremonese dočekuje dan ranije Lecce.