Japanci spasili Celtic i izvukli remi u Old Firmu

Nogomet 02. jan 202315:52 0 komentara
Reuters/Lee Smith

Nogometaši Rangersa i Celtica odigrali su 2:2 u 20. kolu škotskog Premiershipa.

Prvo Old Firm ove sezone završio je pobjedom Celtica 4:0, no ovaj put Rangersi su odigrali bolje i na kraju uzeli bod, iako su bili jako blizu pobjede na Ibroxu.

Već u petoj minuti Celtic je poveo u Glasgowu golom Japanca Maede. Već nakon 20 minuta igre na terenu se neočekivano našao hrvatski reprezentativac Josip Juranović nakon što se ozlijedio Greg Taylor. Celtic je imao vodstvo na poluvremenu, no onda je u šest minuta uslijedio prekoret Rangersa.

U 47. minuti Ken je na asistenciju Sakale izjednačio 1:1, a šest minuta kasnije Ibrox je u potpunosti razveselio Tavernier koji je bio precizan iz penala. I kada se činilo da će Rangersi uzvratiti za poraz na početku sezone, u 88. minuti se ukazao Kyogo Furuhashi koji je zabio za konačnih 2:2.

Celtic je prvi u škotskom prvenstvu s 55 bodova, odmah iza njih su Rangersi s devet bodova manje.