Jarčevi se ne šale: Pobjeda Kolna u Berlinu

Nogomet 09. jan 202218:06 0 komentara
herthabsc.com

Fudbaleri Kolna pobijedili su kao gosti u Berlinu ekipu Herthe sa 3:1 u pretposljednjoj utakmici 18. kola njemačke Bundeslige.

Nakon nekoliko propuštenih šansi na početku meča, gosti su poveli u 29. minutu pogotkom efikasnog Francuza Anhtonya Modesta. Bio je to 12. pogodak Modesta u sezoni, deveti udarcem glavom.

Samo dva minuta kasnije na semaforu je pisalo 0:2. Strijelac je bio slovački internacionalac Onrej Duda.

Pokušao je domaći tim u drugom poluvremenu da dođe do boljeg rezultata. Čeh Vladimir Darida je nakon slobodnog udarca u 57. minutu uspeo da prevari golmana Jarčeva  i prvim golom u šampionatu smanji vodstvo gostiju.

Međutim, isti igrač je u posljednjim trenucima meča, kad je Hertha svim silama krenula u ofanzivu, pogriješio i omogućio 19-godišnjem rezervnom igraču Kelna Janu Thielmannu da obiđe domaćeg golmana i postavi konačan rezultat – 1:3.

Koln je sa ova tri boda stigao do šeste pozicije sa 28 poena, jednim manje od Bayera iz Leverkusena na petom mjestu. Hertha je 14. na tabeli sa 21 bodom.

Koln u narednom kolu dočekuje šampiona Bayern, dok Hertha gostuje Vukovima u Wolfsburgu.