Juventus preko Monze u narednu rundu Kupa Italije

Nogomet 19. jan 202323:13 0 komentara
REUTERS/Pablo Morano

Fudbaleri Juventusa savladali su Monzu u okviru 1/8 finala Kupa Italije rezultatom 2:1 i tako se plasirali u narednu rundu.

KUP ITALIJE:

Povela je Stara dama već u osmoj minuti, a strijelac je nakon ubačaja McKennieja bio Moise Kean.

Ipak, gosti su se vratili u igru u 24. minuti. Colpani je uposlio Valotija, a ovaj lijepo matirao Perina.

Nakon toga oba tima propustila su po nekoliko izglednih prilika, ali je Juventus do velike pobjede stigao u 78. minuti. Alex Sandro je bio asistent, a Federico Chiesa strijelac pogotka koji je Juventus odveo u četvrtfinale Kupa Italije.

U narednoj rundi Juventus će snage odmjeriti s Laziom koji je ranije danas minimalnim rezultatom eliminisao Bolognu.