Juventus slavio u bolonjskoj magli

Nogomet 18. dec 202120:11 0 komentara
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Juventus se sa gostovanja Bologni u meču 18. kola Serie A vraća sa tri osvojena boda.

Fudbaleri Juventusa slavili su protiv Bologne rezultatom 2:0 po veoma gustoj magli koja je svima otežavala posao.

Gosti su poveli nakon samo šest minuta golom Alvara Morate kome je ovo treće vezano gostovanje na kome trese mrežu. Odlično je Morata primio loptu u kaznenom prostoru i poslao loptu pored golmana. Asistencija se piše Federicu Bernardeschiju.

Mogla je Bologna do izjednačenja u 23. minutu ali je zicer promašio Mattias Svanberg.

Novu priliku za izjednačenje propustili su domaći u 66. minutu. Nicolas Dominguez dobio je odličnu loptu u šesnaestercu, ali je njegov šut dobro procijenio Szczesny i sačuvao je svoju mrežu.

Kazna za dva promašaja stigla je u 69. minutu. Juan Cuadrado je sa ivice šesnaesterca poslao loptu u lijeve e rašlje za 2:0.

Poslije devete pobjede u sezoni, Juventus na šestom mjestu na tabeli ima 31 bod koliko ima i Roma na poziciji više. Bologna je doživjela osmi poraz, a drugi vezani i na desetom mjestu na tabeli ostaje na 24 boda.