Juventus slavio u Salernu, Vlahović dva, Kostić jedan gol

Nogomet 07. feb 202322:49 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Juventus poslije plasmana u polufinale Kupa Italije ostvario ubjedljivu pobjedu na gostovanju Salernitani - 3:0, sva tri gola djelo reprezentativaca Srbije.

Poslije oduzimanja 15 bodova i kazne čelnicima Juventusa, torinska Stara dama našla se u ogromnim problemima. Uslijedili su remi protiv Atalante (3:3), poraz od Monze na domaćem terenu (0:2).

Ali, Juve se od početnog šoka brzo oporavio. I to na krilima srpskih reprezentativaca. U četvrtak je tim iz Torina pobjedom protiv Lazija ostvario plasman u polufinale Kupa Italije, tada je asistent Bremeru bio Filip Kostić.

U Salernu je pored Kostića proradio i Dušan Vlahović. Dugo je napadač Orlova čekao povratak na teren, dogodilo se to u već pomenutom duelu protiv Monze, tada je na terenu bio posljednjih 26 minuta.

Prethodno je Vlahović za Juventus nastupao u Portugalu protiv Benfice 25. oktobra. A već protiv Salernitane u gostima Vlahović je bio centralna figura meča.

Juventus je upravo poslije njegovog gola iz jedanaesterca u 26. minutu poveo, tada je šutirao izuzetno precizno, meksički golman Ochoa nije imao šanse iako je pogodio stranu, lopta se od stative odbila i završila je u njegovoj mreži.

Prethodno je Di Marija prepustio jedanaesterac Vlahoviću, koji mu je odmah poslije gola potrčao u zagrljaj. U posljednjim trenucima prvog poluvremena akcija srpskog tandema.

Tada je Vlahović asistirao, doduše prilično sretno, namjera mu je bila da šutira, ali je sa 15 metara loše zahvatio loptu, koja je nekako došla do Kostića, a ofanzivni vezista bio je brži od dvojice protivničkih igrača i Ochoe, pa je lako pogodio sa šest metara.

Samo što je počelo drugo poluvreme, tačnije u 47. minutu, poslije velike greške odbrane Salernitane Fagoli je proigrao Vlahovića, koji je izuzetno preciznim udarcem još jednom savladao protivničkom golmana.

Samo što je počelo drugo poluvreme, tačnije u 47. minutu, posle velike greške odbrane Salernitane Faćoli je proigrao Vlahovića, koji je izuzetno preciznim udarcem još jednom savladao Očou.

Do kraja meča viđena je prilično otvorena igra na obje strane, sa šansama pred oba gola, ali se rezultat nije mijenjao. Mogao je Vlahović i do druge asistencije, ali je poslije njegovog dodavanja u 53. minutu Di Marija pogodio prečku.