Kadeti BiH doživjeli težak poraz od Srbije u kvalifikacijama za EP

Nogomet 25. mar 202316:14 0 komentara
NFS BiH

U-17 reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Staroj Pazovi od Srbije rezultatom 5:0 (2:0) u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srbija je povela u 18. minuti. Nakon kornera, jedna odbijena lopta u kaznenom prostoru je došla do Viktora Stojanovića, koji je snažnim udarcem šalje pod prečku. Srbija je udvostručila prednost u 38. minutu. Nakon kornera u gužvi pred golom najbolje se snašao kapiten Srbije Nikša Delibašić i postigao gol za 2:0.

Nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu Srbija je postigla i treći gol. Nikša Delibašić je dodao do Andreja Subotića, koji je ušao iz drugog plana i sa 7-8 metara savladao Farisa Mehića. U 60. minutu Nikša Delibašić je primio loptu u srcu šesnaesterca, okrenuo se ga golu i postigao svoj drugi gol na utakmici. Konačnih 5:0 postavio je Uroš Sremčević na asistenciju Mihajla Cvetkovića.

U drugom susretu ove grupe Bjelorusija i Izreal su remizirali 2:2. Nakon dva odigrana kola Bjelorusija ima 4 boda, Srbija 3, Izrael 2, a Bosna i Hercegovina jedan bod.