Kakva partija Edina Džeke: Postigao eurogol, izborio penal i asistirao (VIDEO)

Nogomet 09. nov 202222:40 0 komentara
Inter

Fudbaleri Intera savladali su Bolognu u 14. kolu Serije A sa ubjedljivih 6:1, a Edin Džeko ubilježio je svih 90 minuta, postigao majstorski pogodak, izborio penal i upisao asistenciju.

Charalampos Lykogiannis doveo je Bolognu do vodstva u 22. minuti, poslije dodavanja Orsolinija.

Samo četiri minute kasnije majstorski eurogol Edina Džeke donio je poravnanje ekipi Simonea Inzaghija.

Finiš prvog poluvremena još dva pogotka Nerazzura. Prvo je u 36. minuti Federico Dimarco iz slobodnog udarca pogodio za potpuni preokret Intera, da bi šest minuta kasnije na 3:1 povisio Lautaro Martinez pogodivši glavom poslije kornera Hakana Calhanoglua.

Samo tri minute bile su dovoljne u drugom dijelu Dimarcu da postigne i drugo gol na meču. Asistent mu je bio Barella.

Igrala se 59. minuta kada je Edin Džeko uputio šut ka golu Lukasza Skorupskog, a lopta je u ruku pogodila Joaquina Sosu. Sudija je poslije pregledanog vara pokazao na bijelu tačku, a siguran realizator bio je Calhanoglu.

Konačnih 6:1 postavio je Robin Gosens na asistenciju sjajnog Edina Džeke, koji je defintiivno najzaslužniji za pobjedu Intera.

Inter se sada probio na četvrtu poziciju sa 27 bodova, a Bologna je na poziciji broj 13. sa 16. Inter im je prekinuo niz od tri vezane pobjede.

U ostalim mečevima postignuti su sljedeći rezultati: Lecce-Atalanta 2:1, Sassuolo-Roma 1:1, Fiorentina-Salernitana 2:1 i Torino-Sampdoria 2:0.