Kamerun od 0:3 do 3:3 za 16 minuta i 3. mjesta nakon penala (VIDEO)

Nogomet 05. feb 202222:47 0 komentara
KENZO TRIBOUILLARD / AFP

Fudbaleri Kameruna osvojili su treće mjesto na Kupu Afričkih nacija pošto su nakon velikog preokreta izborili penale i na kraju pobijedili tim Burkine Faso sa 5:3.

Fudbaleri Burkine Faso poveli su u 49. minutu sa 3:0 i činilo se da je pitanje pobednika ovog meča riješeno.

Tako je bilo sve do 71. minutu kada su domaćini takmičenja postigli prvi gol, a onda u narednih 16 minuta još dva i u 87. minutu stigli do izjednačenja – 3:3.

Utakmica je završena neriješeno i odmah je počela penal serija. Golman Kameruna Onana odbranio je jedan udarac gostima, dok su svi domaći fudbaleri bili precizni i na kraju slavili sa 5:3.

Onana se tako iskupio za grešku kod drugog gola, dok je tragičar postao njegov kolega Farid koji je loše procijenio situaciju kod trećeg, izjednačujućeg pogotka domaćina.

Posljednja dva gola na meču postigao je kapiten Kameruna Aboubakar koji će sa ukupno osam pogodaka svakako biti najbolji strelac takmičenja.

Golove su postigli Yago u 24, Onana (autogol) u 43. i Ouattara u 49. minutu za Burkinu Faso, Bahoken u 71. i Aboubakar u 85. i 87. minutu za Kamerun.

Finale između Senegala i Egipta na programu je u nedjelju od 20 časova uz direktan prokenos na Sport Klubu 1.