Kane prestigao Aguera i ispisao historiju Tottenhama i Premier lige

Nogomet 20. aug 202215:43 0 komentara
REUTERS/Tony Obrien

Kao i po običaju - Harry Kane! Fudbaleri Tottenhama pobijedili su ekipu Wolverhamptona sa 1:0 u prvoj utakmici trećeg kola Premier lige, jedini gol postigao je najbolji strijelac londonskih Pijetlova.

Igrao se 64. minut kada je Korejac Son izveo korner, loptu je sa prve stative prebacio hrvatski internacionalac Ivan Perišić, a Harry Kane neometan udarcem glavom postigao 185. premierligaški gol!

Engleski golgeter tako je oborio rekord Argentinca Sergija Aguera (184) i postao fudbaler sa najviše postignutih golova za jedan klub u historiji Premier ligi.

Tottenham je mnogo bolje zaigrao u drugom poluvremenu i stigao do druge pobjede u sezoni. Prethodno su Kane i Son pogađali okvir gola gostiju i najavili pobjedu domaćeg tima.

Popularni Vukovi su izgubili, ali su ostavili dobar utisak. Posebno u prvom poluvremenu kad su potpuno osujetili igru Tottenhama. Portugalac Ruben Neves je dirigovao njihovom igrom, a engleska publika je prvi put imala prilike da vidi i njegovog zemljaka Matgeusa Nunesa, skupo plaćenog pojačanja iz lisabonskog Sportinga.

Također, za Wolvese je prvi put bio starter i treći Portugalac Goncalo Guedes, pojačanje iz Valencije, nakon što je debitovao u prethodnom kolu protiv Fulhama (ušao u igru u drugom poluvremenu).

U narednom kolu Tottenham gostuje povratniku u elitni rang Nottingham Forrestu, dok Wolvesi dočekuju tim Newcastlea. Prije toga igraju meč Liga kupa protiv drugoligaša Prestona.