Kane spasio bod Albionu u Minhenu, pobjeda Italije

Nogomet 07. jun 202223:12 0 komentara
REUTERS/Heiko Becker

Odigrani su mečevi Grupe 3 Divizije A Lige nacija. U derbiju Njemačka je na svom terenu remizirala sa Engleskom 1:1, dok je Italija kod kuće bila bolja od Mađarske 2:1.

Nakon razočaravajućeg ishoda u prvom kolu i poraza od Mađara, Engleska je imala imperativ da ostane neporažena na terenu jednog od najvećih rivala. Nije joj bilo lako, Nijemci su bili veoma raspoloženi i radi da se osvete ekipi Garetha Southgatea za poraz u osmini finala EURA 2020.

Jonas Hoffman je bio veoma blizu da bude apsolutni igrač utakmice. U 23. minutu fudbaler Borussije Moenchengladbach zatresao je mrežu, ali je na asistenciju VAR-a gol poništen zbog ofsajda. Ali je u 50. minutu ponovo zatresao mrežu i taj gol se računao.

Tim golom Nijemci su bili u vodstvu sve do 88. minuta. A onda je, na asistenciju VAR-a, gostima dodijeljen penal. Odgovornost je preuzeo kapiten Harry Kane i realizovao jedanaesterac za konačnih 1:1.

Zahvaljujući ovom rezultatu Italijani su se izdvojili na prvom mjestu, jer su uspjeli da pobijede Mađare. U prvom poluvremenu su odradili posao postigavši dva gola preko Barelle u 30. i Pellegrinija u 45. minutu. I treći gol na meču postigli su Azzuri, ali je ovog puta Mancini zatresao sopstvenu mrežu u 61. minutu, pa je rezultatski meč postao zanimljiviji. Ipak, do kraja je ostalo 2:1 i Italija je preskočila Mađare.