Kean dvostruki strijelac, Lazio slomljen u Torinu

Nogomet 13. nov 202222:44 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

Fudbaleri Juventusa stigli su do šeste uzastopne pobjede u nacionalnom prvenstvu – u nedjelju su izabranici Massimiliana Allegrija rezultatom 3:0 (1:0) na domaćem "Allianz stadionu“ porazili rimski Lazio u okviru 15. kola Serie A.

Ovim trijumfom “Stara dama“ se popela na treće mesto tabele sa 31 bodom, deset manje od lidera na tabeli Napolija. Lazio je osvojio bod manje.

Junak pobjede crno-bijelih bio je italijanski reprezentativac Moise Kean. U 43. minutu doveo je domaćina u vodstvo poslije asistencije Adriena Rabiota, a u 54. minutu pas za pogodak poslao mu je Kostić. Bio je to njegov četvrti pogodak u sezoni. K

Konačnih 3:0 i “potop“ nebeskoplavih u 90. minutu potvrdio je Poljak Arkadiusz Milik poslije asistencije Federica Chiese.

Lazio je na taj način okončao svoju seriju od dvije pobjede u Seriji A. Oba tima naredne mečeve igraju u 2023. godini – četvrtog januara. Poslije duge pauze tokom koje će se organizovati i Mundijal u Kataru, Juve će gostovati Cremoneseu, a Lazio Lecceu.