Kiks Chelseaja: Burnley ukrao bod na Stamford Bridgeu (VIDEO)

Nogomet 06. nov 202118:17 0 komentara
REUTERS/David Klein

Lider Premier lige Chelsea napravio je kiks u 11. kolu tog takmičenja, pošto je pred svojim navijačima remizirao 1:1 sa Burnleyem, klubom iz zone ispadanja.

Uprkos remiju, nakon četiri uzastopna trijumfa, Plavi ostaju na prvom mjestu tabele sa 26 bodova, tri više od branioca titule Mancester Cityja, a četiri u odnosu na trećeplasirani Liverpool, koji ima meč manje.

Burnley se vrijednim remijem u Londonu nije pomjerio u bezbjednu zonu. I dalje je 18. sa osam poena.

Ekipa Thomasa Tuchela dominirala je terenom Stamford Bridgea sve vrijeme. Imala je čak 25 udaraca, ali je samo četiri išlo u okvir gola gostiju, koji su strpljivo čekali svoju priliku i dočekali je u finišu utakmice.

Nakon konstantnog pritiska i nekoliko odličnih prilika, Chelsea je do vodstva stigao u 33. minutu kad je Kai Haverz iskoristio dodavanje Reeca Jamesa.

Kontrolisao je domaćin ritam i u nastavku, međutim, nije uspijevao da dođe do drugog pogotka za rješavanja meča. Najveću šansu propustio je Thiago Silva, koji je pogodio stativu.

Kazna je stigla u 80. minutu. Jay Rodriguez je poslao loptu na drugu stativu do Mateja Vydre, a ovaj bez problema savladao Eduarda Mendyja i kreirao veliko iznenađenje pred odlazak na reprezentativnu pauzu.

Norrwich je prvu pobjedu u ligi upisao protiv Brentforda na strani u duelu dva prošlosezonska drugoligaša – 2:1.

Mathias Norman je donio vodstvo Kanarincima u šestom minutu, prije nego što je Teemu Pukki u 29. iz penala pogodio za 2:0.

Nadu Pčelicama da mogu da izbegnu poraz vratio je Rico Henry u 60, ali se do kraja rezultat nije mijenjao.

Norrwich na 19. poziciji ima pet bodova. Brentford je četvrtim porazom u nizu došao na 14. sa 12.

Crystal Palace nastavlja sa dobrim rezultatima. Nakon slavlja na Etihadu protiv aktuelnog šampiona Manchester Cityja u prošlom kolu, Orlovi su sad pred svojim navijačima dobili Wollverhampton sa 2:0.

Oba gola na Selhurst parku viđena su u posljednjih pola sata. Wilfried Zaha je doveo tim Patrika Vieire do prednosti u 61. minutu, da bi sve dileme oko pobednika riešio Conor Gallagher u 78.

Palace se popeo na deveto mjesto sa 15 bodova. Wolvesi su prvim porazom nakon pet uzastopnih utakmica, na kojima su upisali čak četiri trijumfa, pali na osmu poziciju sa 16.