Kiks Cucurelle, Chelsea stvarao šanse, Villa davala golove!

Nogomet 01. apr 202320:30 0 komentara
Action Images via Reuters/Peter Cziborra

Fudbaleri Aston Ville pobijedili su Chelsea u gostima sa 2:0 (1:0) u 29. kolu Premijer lige u meču u kojem su Plavci uglavnom dominirali, ali nisu iskoristili brojne šanse.

Prvu veliku šansu imao je Chelsea posle kiksa odbrane Ville, ali Mudrykov udarac sa pet metara odbranio je Emiliano Martinez i tako ispravio svoju grešku.

Nedugo zatim je Watkins iz izgledne situacije šutirao pored gola, da bi u 17. minutu kapiten McGinn pogodio prečku lijepim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Samo minut kasnije, kardinalna greška Cucurelle, namješta stopostotnu šansu Watkinsu, koji lobuje Kepu za 1:0.

Nastavilo se sadržajno poluvrijeme odličnim udarcem Felixa, koji Martinez vadi iz donjeg desnog ugla, da bi u 23. minutu Enzo Fernandez glavom poslao loptu malo pored lijeve stative.

Do poluvremena je Potterov tim vršio veliki pritisak – Mudryk je šutirao slabašno u situaciji jedan na jedan, Chilwell je pogodio spoljni dio stative, nekoliko puta je lopta prozujala kroz šesnaesterac. Chilwellov gol glavom poništen je zbog prekršaja, tako da su gosti iz Birminghama odoljeli do odmora.

REUTERS/Peter Nicholls

Nastavio je Chelsea da napada, a onda je u 56. minutu uslijedio šok – nisu domaći uspjeli da raščiste korner, fina timska akcija završila je tako što je lopta savršeno sjela Johnu McGinnu na dvadesetak metara od gola, a on je laserski šalje poluvisoko u lijevi ugao Kepinog gola.

Već tada se mogla naslutiti deveta pobjeda Unaija Emeryja na 15 utakmica u Premijer ligi na klupi Ville, mada Chelsea nije odustajao. Ipak, novu šansu promašio je Kante, a potom je i tempo malo pao, kao da je i Plavcima ponestalo snage.

Tako je Villa zabilježila prvu pobjedu na Stamford Bridgeu od 2011. godine, u meču u kojem je Chelsea imao 27 udaraca, od toga osam u okvir gola.

Plavci već u utorak dočekuju Liverpool, dok Villa istog dana gostuje Leicesteru.