Kiks Liverpoola, City ima priliku pobjeći na tri boda (VIDEO)

Nogomet 07. maj 202222:40 > 22:45 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

Fudbaleri Liverpoola remizirali su sa Tottenhamom rezultatom 1:1 i ugrozili svoje šanse da ove sezone postanu prvaci Premiershipa.

Prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka, a u drugom su prvi pogodili gosti. Gol je bio plod sjajne akcije koju je započeo Harry Kane. Povukao je loptu nekoliko metara, poslužio Sessegnona, ovaj iz prve nisko centrirao za Sona, koji je sa peterca matirao Alissona Beckera.

Liverpool je na vodstvo gostiju morao odreagovati i uradili su to na najbolji migući način. Luis Diaz je u 74. minuti sam uzeo stvar u svoje ruke, primio je loptu na 20-tak metara od gola, povukao loptu nekoliko koraka u desno i snažno raspalio po golu. Lopta je zakačila Bentancura i završila u mreži za konačnih 1:1.

Liverpool je ovim remijem ostao na drugoj poziciji i ima 83 boda, koliko ima i Manchester City, koji međutim ima utakmicu manje. Tottenham je peti sa 62 boda.

Manchester City će sutra imati priliku pobjeći redsima na tri boda prednosti, ukoliko savlada Newcastlea na domaćem terenu. Taj meč počinje u 17:30h.