“Kiša” golova na susretu Konye i Kasimpase, Rahmanović i Hajradinović strijelci

Nogomet 18. feb 202220:08 > 20:30 0 komentara
İttifak Holding Konyaspor

Fudbaleri Konyaspora i Kasimpase remizirali su na otvaranju 26. kola Turske Superlige u sjajnom susretu, a rezultat je na kraju glasio 4:4.

Susret je obilježen projnim preokretima, a navijači su imali priliku vidjeti čak osam golova.

Povela je Kasimpasa već u sedmoj minuti, a strijelac je bio Ben Ouanes nakon asistencije Bozuka.

Ipak, do kraja prvog dijela Konyaspor je stigao do preokreta. Najprije je Amilton u 28. minuti pogodio za 1:1. Asistent je bio Egipćanin Koka.

U 40. povremeni reprezentativac BiH i bivši fudbaler Sarajeva Amar Rahmanović pogađa za potpuni preokret svoje ekipe. Asistent je ponovo bio Koka.

Na startu drugog poluvremena u ekipi Kasimpase u igru je ušao reprezentativac BiH Haris Hajradinović koji je nekoliko sekundi kasnije i postigao pogodak.

Dikmen je u 52. minuti doveo domaćina u novo vodstvo, ali su gosti osam minuta kasnije ponovo poravnali rezultat preko Bozoka koji je pogodio sa bijele tačke. Penal je napravio Ibrahim Šehić.

U prvoj minuti nadoknade Mabil donosi veliki preokret Kasimpasi i kada su svi mislili da će gosti odnijeti puni plijen Sokol Cikalleshi je u desetoj minuti nadoknade izborio penal, a potom ga i realizovao za veliki bod Konyaspora.

Konyaspor nakon ovog remija i dalje zauzima drugu poziciju na tabeli sa 48 osvojenih bodova, dok je Kasimpasa 14. sa 28 bodova.

Amir Hadžiahmetović i Ibrahim Šehić odigrali su cijeli susret za Konyaspor, dok je Rahmanović igru napustio u 66. minuti. Hajradinović je za Kasimpasu odigrao drugo poluvrijeme.