Kiša golova u derbiju Hercegovine: Široki stigao 3 gola zaostatka protiv Veleža

Nogomet 12. nov 202214:56 0 komentara
FK Velež

Fudbaleri Veleža i Širokog Brijega priredili su sjajan meč u okviru 17. kola Premijer lige BiH, a na kraju je rezultat glasio 4:4. Imali su rođeni u dva navrata tri gola prednosti, ali je na kraju tim sa Pecare stigao do velikog boda.

Krenuo je Velež dosta ofanzivno od samog starta. U prvih 10 minuta dvije prilike propustili su Rođeni. Udarac Hasanovića je otišao pored gola, dok je Haskić pogodio stativu.

Ipak, tresla se mreža gostiju u 11. minuti. Strijelac je bio Jovan Blagojević.

U 25. minuti ponovo se tresla mreža Širokobriježana. Ovoga puta Halilović sjajno centrira, a Ikić pogađa mrežu gostiju.

Igrala se 41. minuta kada je Mašić srušio Haskića u šesnaestercu, a arbitar pokazao na bijelu tačku.

Siguran izvođač penala bio je Nermin Haskić – bilo je to 3:0.

Na samom stardu drugog dijela penal za Široki Brijeg, a siguran izvođač najstrožije kazne bio je Božo Vukoja.

Ipak, samo četiri minute kasnije Blagojević centrira iz kornera, a Dejanović ponovo donosi tri gola prednosti Rođenim.

U 65. minuti novi penal za Šiorki, ponovo je bio siguran Vukoja.

Dodatnu dramu samo dvije minute kasnije donosi Ćavar. Kpan je uposlio nekadašnjeg mladog reprezentativca BiH, a ovaj rutinski matira Bogadnovića.

Propustili su Rođeni nakon toga nekoliko stopostotnih prilika i kao što to obično biva – stigla je kazna.

Ćavar šalje loptu za Vukoju, a ovaj kompletira hat-trick za veliki povratak svog tima.

Mogao je Široki i do nestvarnog preokreta, ali je Bagarić šutirao tik pored gola.

Nakon ovog remija Široki Brijeg je drugi na tabeli sa 33 osvojena boda, Velež je 6. sa 10 bodova manje.