Kolašinac strijelac u pobjedi Marseillea

Nogomet 14. jan 202320:55 0 komentara
Valery HACHE / AFP

Fudbaleri Marseillea savladali su u 19. kolu francuske Ligue 1 ekipu Lorienta rezultatom 3:1.

Nije meč najbolje počeo za domaćina jer je Moffi u 29. minuti doveo Lorient u vodstvo nakon asistencije Cathlinea.

Ipak, poravnanje timu sa Velodroma donio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac u 38. minuti susreta nakon asistencije Undera.

Marseille je uspio stići do pobjede i velikog preokreta u drugom dijelu. Najprije je Sanchez u 53. minuti pogodio za 2:1 nakon asistencije Gigota, da bi konačan rezultat postavio Jordan Veretout u 59. minuti susreta.

Kolašinac je u igri boravio do 66. minute kada ga je zamijenio Kabore, a bio je ovo njegov treći gol u Ligue 1 ove sezone, tome je dodao i jednu asistenciju. Marseille je nastavio sa sjajnim igrama, trenutno su treći na tabeli francuskog šampionata sa 42 osvojena boda, dok je Lorient 6. sa 32 osvojena boda.