Kup BiH: Sarajevo rutinski protiv Igmana, prvijenac Avramovskog

Nogomet 06. apr 202217:49 0 komentara
N1

Fudbaleri Sarajeva slavili su u prvom polufinalnom susretu Kupa Bosne i Hercegovine protiv Igmana iz Konjica. U susretu odigranom na stadionu "Asim Ferhatović - Hase" Bordo tim je slavio rezultatom 2:0.

Prvi pokušaj na susretu viđen je tek u 14. minuti. Pokušali su gosti preko bivšeg fudbalera Sarajeva, Adnana Hrelje, ali je njegov udarac otišao pored gola Belmina Dizdarevića.

Sarajevo je imalo inicijativu, ali bez ozbiljnijeg pokušaja na gol rivala.

Tako je bilo sve do 28. minute susreta. Adnan Šećerović je izveo slobodan udarac sa nekih 20 metara, pogodio prečku, a na odbijenu loptu naletio Daniel Avramovski koji je doveo ekipu Vasoskog u prednost.

Drugo poluvrijeme je bilo dosta isjeckano, sa mnogo sudijskih prekida i sitnih faula, a Sarajevo je prednost udvostručilo u 70. minuti preko rezerviste Hamze Čatakovića.

Revanš ovih timova bit će odigran 20. aprila na Gradskom stadionu u Konjicu, a ekipa Aleksandra Vasoskog nosi prednost od dva gola razlike.

Od 18 sati bit će odigran i drugi polufinalni susret, a Velež će na stadionu “Rođeni” ugostiti ekipu Tuzla Cityja.