Kup BiH: Tuzla City lako sa Gradinom, Posušje bolje od Travnika

Nogomet 28. sep 202117:49 > 18:23 0 komentara
FK Tuzla City

Danas su odigrana prva dva susreta 1/16 finala Kupa Bosne i Hercegovine, a Tuzla City i Posušje su izborili prolaz dalje.

Fudbaleri Tuzla Cityja su gostovali u Srebreniku ekipi Gradine, a rezultat je na kraju bio uvjerljiv 5-2.

Ekipa Husrefa Musemića u prednost stiže već u 22. minuti susreta. Golman Gradine Živković prolijeće u prazno, najviši u skoku je Elvis Mehanović koji pogađa za 1-0. U 33. minuti imao je priliku Brkić, šutirao je sa distance, ali je njegov udarac za malo otišao pored gola.

Ipak, gosti prednost udvostručavaju pet minuta kasnije, a strijelac je bio mladi Belmin Mešinović. U 40. minuti bilo je već 3-0. Brkić je šutirao sa nekih 25 metara i ovaj put sjajno pogodio gol Gradine za visoku prednost svoje ekipe na poluvremenu.

Novi gol Tuzla Cityja vidjeli smo nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu. Rezervista Duraković je pobjegao odbrani Gradine i pogodio za tuzlanski tim.

Međutim, nije se domaća ekipa predavala. Prijetili su u nekoliko navrata preko Mehmedovića i Mustafića, a nagrada je stigla u 80. minuti susreta. Mehmedović je izveo sjajan slobodan udarac i matirao golmana Tuzla Cityja Brajlovića.

Tri minute kasnije Gradina postiže novi pogodak. Ovoga puta Mustafić je asistirao, a Mehmedović postigao drugi gol na ovom susretu. Iskoristili su domaćini trenutak opuštanja u gostujućoj ekipi.

Ipak, da ne dođe do senzacije potrudio se Sulejman Krpić u 85. minuti susreta. Pobjegao je odbrani Gradine, zaobišao golmana i loptu spremio u praznu mrežu.

U drugom susretu Posušje sa dosta više muke je savladalo Travnik sa 2-1.

Prvo poluvrijeme je završeno bez golova, a premijerligaš je do prednosti stigao na otvaranju drugog poluvremena. Strijelac za Posušje u 50. minuti bio je Blagojević.

Posušje je rezultat udvostručilo u 84. minuti susreta preko Petra Milićevića, Travnik se nije predavao i do pogotka je stigao samo tri minute kasnije. Strijelac gola bio je Neven Vujica.

Međutim, domaći tim nije imao više snage, pa je to bio i konačan rezultat na Piroti.

Kup BiH – 1/16 finala:

OFK Gradina 2-5 FK Tuzla City (Mehmedović x2 / Mehanović, Mešinović, Brkić, Duraković, Krpić)

NK Travnik 1-2 HŠK Posušje (Vujica / Blagojević, Milićević)