Kup Francuske: PSG se provukao u TOP 16

Nogomet 06. jan 202323:04 0 komentara
REUTERS/Stephane Mahe

Plasman među 16 najboljih timova u Kupu Francuske izborili su Grenoble, Paris, Pau, Angers i PSG.

PSG je sa ekipom koja je bila sastavljena bez lidera i ključnih igrača imala mnogo problema protiv Chaterouxa, koji se nije uplašio velikog favorita. PSG je poveo, a strijelac je bio Hugo Ekitike. Međutim, do kraja prvog poluvremena, domaćin je u režiji Tia Ntole stigao do izjednačenja.

U nastavku meča, PSG je bio bolji rival, a bolju igru je uspio da kruniše golom Carlosa Solera sa 79. minutu. Tačku na meč je stavio Juan Bernat u nadoknadi vremena – 3:1.

Grenobel je na svom terenu pobijedio Nimmes sa 1:0, a ulogu meč vinera prigrabio je Abduli Saniang u samoj završnici meča. Angers je protiv Strasbourga, poslije meča koji je završen bez golova, slavio nakon boljeg izvođenja penala.

Paris je slavio protiv Valenciena sa 3:1, a strelci su bili Kadi, Kahiri i Gulavi. S druge strane, gol za Valencien, postigao je Bertomijer. Zanimljivo, Valencie je poveo sa 1:0, ali…