La Liga: Bilbao siguran protiv Levantea koji je sve bliže Segundi

Nogomet 07. mar 202223:09 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Fudbaleri Athletic Bilbaoa savladali su u posljednjem susretu 27. kola španske La Lige ekipu Levantea sa uvjerljivih 3:1.

Iako je tim iz Baskije bio mnogo bolji protivnik u prvom poluvremenu, napravio četiri izgledne prilike, rezultat se u prvom dijelu nije mijenjao.

Ipak, ono što nisu učinili u prvom, naplatili su u drugom dijelu igre.

U vodstvo je Athletic doveo Mikel Vesga u 63. minuti nakon asistencije Alexa Berenguera.

13 minuta kasnije Inaki Williams je udvostručio prednost domaćina. Ponovo je asistent bio Alex Berenguer.

Jorge de Frutos u 87. minuti obara Berenguera, a sudija Abel Ruiz pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Oier Zarraga.

Sve što su gosti uspjeli učiniti do kraja susretqa jeste utješni pogodak preko Jorgea de Frutosa u posljednjim sekundama susreta.

Bilbao nakon ove pobjede zauzima 8. poziciju na tabeli sa 40 osvojenih bodova, Levante je posljednji sa samo 18 bodova.