La Liga: Real grabi ka tituli, kiks Atletica na Mallorci

Nogomet 09. apr 202223:09 > 23:33 0 komentara
REUTERS/Javier Barbancho

Real Madrid pobijedio je 2:0 Getafe u 31. kolu La Lige i sve je izvjesnije da će osvojiti novu titulu prvaka Španije.

Poveo je Kraljevski klub na golom Casemira u 38. minuti, asistirao mu je Vinicius Junior. Kompletnu akciju i pogodak možete pronaći OVDJE.

Galaktikosi su riješili pitanje pobjednika 22 minute prije kraja utakmice kada je Rodrygo asistirao Lucasu Vasquezu za konačnih 2:0. Gol pogledajte OVDJE.

Real Madrid je prvi na tabeli sa 72 osvojena boda. Druga je Sevilla sa 60. Treća Barcelona ima 57 ali dvije utakmice manje od Reala i Seville. Četvrti je Atletico Madrid sa također 57.

Upravo je tim Diega Simeonea danas iznenađujuće poražen na Mallorci minimalnih 1:0. Jedini gol za domaćina postigao je Vedat Muriqi.

Villarreal i Athletic Bilbao podijelili su bodove na Estadio de la Ceramici. Baskijce je u vodstvo doveo Raul Garcia na asistenciju Ikera Muniaina pred kraj prvog dijela. Bod Žutoj podmornici kreirali su Samuel Chukwueze i Alfonso Pedraza pola sata prije kraja meča. Prvi je asistirao, a drugi pogodio mrežu Asenjoa.