LaLiga: Barcelona zabilježila bitnu pobjedu na nezgodnom gostovanju

Nogomet 12. feb 202322:56 0 komentara
REUTERS/Pablo Morano

Barcelona je u pretposljednjoj utakmici kola gostovala Villarealu, a meč je završen rezultatom 1:0 za katalonski tim.

Prvo poluvrijeme je bolje otvorila Barcelona i već u 3. minuti zaprijetila protivničkom golmanu koji je fantastično zaustavio šut Lewandowskog.

No, u 18. minuti katalonski tim je stigao u vodstvo. Lewandowski je sjajno asistirao Pedriju koji preciznim šutem pogađa mrežu domaćih. Villareal je bio potpuno nadigran u prvom dijelu kojeg su završili bez udarca u okvir gola Ter Stegena.

U drugom poluvremenu Villareal je izašao hrabrije i ofanzivnom igrom tražio gol za izjednačenje. Međutim, najbolju priliku je ipak imala Barcelona u 63. minuti preko Raphinhe čiji šut završava malo pored gola domaćih.