Lazio pokvario Chiellinijev oproštaj od Juventusa

Nogomet 16. maj 202223:01 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

Na oproštaju Giorgia Chiellinija od domaće publike u Torinu Juventus je u 37. kolu Serije A odigrao neriješeno 2:2 protiv Lazia.

Chiellini je najavio kraj karijere i ovo je bio njegov posljednji meč u dresu Juventusa pred domaćom publikom. Iako je već ranije Juventus izborio plasman u Ligu šampiona, a još ranije izgubio šansu da se bori za titulu, stoga ovaj susret nije za Staru damu imao rezultatski značaj, ipak ostaje gorak ukus upravo zbog oproštaja legendarnog defanzivca.

Posebno jer je sve odlično počelo. Napadački tandem Vlahović-Morata pravio je dar-mar odbrani Rimljana. Srbin je na asistenciju Španca već u 10. minutu načeo nebesko-plave. U 36. minutu bilo je 2:0, a ovog puta je strijelac Morata.

Praktično je Juventus sam vratio izabranike Maurizija Sarrija, pošto je Alex Sandro zatresao sopstvenu mrežu u 51. minutu. Rezultat 2:1 bio je na snazi sve do duboko do kraja. A onda u petom minutu nadoknade sjajno se u šesnaestercu Juventusa snašao Sergej Milinković-Savić i donio bod Laziu. Bod kojim je rimska ekipa definitivno obezbijedila učešće u Ligi Evrope naredne sezone.