Lazio poražen u derbiju Serije A, Atalanta nosi bodove iz Rima

Nogomet 11. feb 202322:41 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

U 22. kolu Serije A na Olimpicu su se sastali Lazio i Atalanta, a meč je završen pobjedom gostiju od 2:0.

Atalanta je bila mnogo bolji protivnik tokom cijelog susreta. U 23. minuti Zappacosta postiže gol za vodstvo tima iz Bergama. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom dijelu Atalanta je nastavila dominirati. Prvu ozbiljniju priliku za Lazio propustio je Ciro Immobile u 48. minuti. Minut kasnije Rasmus Hojlund je mogao uvećati vodstvo Atalante, ali je njegov šut odbranio golman domaćih.

No, Hojlund je bio spretniji u 65. minuti. Primio je lijepo dodavanje od Ademole Lookmana i zatresao mrežu Rimljana za konačnih 2:0.