Lazio vladar Rima: Tahirović već 11. utakmicu ne zna za minute kod Mourinha

Nogomet 19. mar 202320:12 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Golom Mattije Zaccagnija Lazio je u velikom derbiju Rima savladao Romu u okviru 27. kola Serije A i probio se na drugo mjesto iza nepriksnovenog Napolija.

Vatreno je bilo od početka u duelu rivala iz glavnog grada Italije. “Nebesko plavi” su bili bolji rival u prvom poluvremenu. Stopostotne šanse su propustili Zaccagni i Felipe Anderson.

Stvari za Romu su postale još gore kada je Ibanez u 32. minutu dobio drugi žuti karton i tada je Vučica ostala sa deset igrača u polju. Izdržali su do kraja prvog dijela i prvih 20 minuta drugog poluvremena.

Tada je na scenu stupio Zaccagni ispratio odlično dodavanje Felipe Andersona i donio ispostaviće se odlučujuću prednost Lacijalima.

U 73.minutu Lazio je pogledala sreća. Nicolo Casale je postigao autogol, ali je on poništen zbog prethodnog ofsajda. Najveću šansu za poravnanje imao je Spinazzola čiji je šut u 77.minutu zaustavio golman Lazija.

Do kraja meča Cancellieri je mogao da duplira prednost Lazija, ali su odbrambeni igrači Rome odlično reagovali i ostalo je 1:0.

Bosanskohercegovački reprezentativac Benjamin Tahirović, ponovo je odgledao meč sa klupe i ovo je jedanaesta utakmica u nizu, u kojoj mu Jose Mourinho nije dao šansu. Osam je proveo na klupi, a tri je bio izvan sastava.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad