LE: Dinamo slavio pirovu pobjedu protiv Seville, Porto eliminisao Lazio

Nogomet 24. feb 202220:55 0 komentara
REUTERS/Borut Zivulovic

U uzvratnoj utakmici doigravanja za osminu finala Europa lige nogometaši Dinama svladali su Sevillu rezultatom 1:0, ipak to nije mi bilo dovoljno za prolaz. Podsjetimo, Modri su lovili zaostatak od 1:3 iz prve utakmice.

Španski tim je obezbijedio mjesto u nastavku takmičenja zahvaljujući trijumfu u prvom duelu rezultatom 3:1.

Nakon ne toliko zanimljivog prvog poluvremena, u kome su domači poslije prodora Tolića i dodavanje za Gojaka tražili jedanaesterac u 34. minutu, u drugom je bilo mnogo više uzbuđenja.

Gosti su bolje počeli drugo poluvreme, međutim, kako je vreme prolazilo Modri su bili sve bolji.

Dinamo je poveo u 65. minutu pogotkom Mislava Oršića uz jedanaestarca. Najstrožoj kazni prethodilo je igranje rukom Acune u kaznenom prostoru.

Hrvatski tim je nakon postignutog pogotka nastavio da napada, a u prvom minutu nadoknade gosti su ostali sa desetoricom zbog isključenja Delaneyja. Ipak, promjene rezultata nije bilo.

Porto je nakon trijumfa u prvom duelu na “Dragaou“ 2:1 odigrao 2:2 sa Lazijom i bez većih poteškoća eliminisao Rimljane.

Immobile je u 19. minutu doneo prednost Lazijalima, ali je Taremi u 31. iz penala izjednačio. Kada je Uribe u 68. minutu po drugi put matirao golmana Lazija Strakošu bilo je jasno da Italijani teško mogu do preokreta.

U petom minutu nadoknade vremena Cataldi je postavio konačnih 2:2.

Atalanta je ubjedljivim trijumfom u Pireju protiv Olimpijakosa 3:0 ovjerila mjesto u osmini finala. Italijanski tim je u Bergamu pobijedio 2:1, a strijelci u revanšu bili su Mele u 40. i Malinovsky u 67. i 69. minutu.

Ubjedljiv na gostovanju bio je i Leipzig. Njemački tim je pobijedio Real Sociedad u San Sebastijanu sa 3:1 i nakon 2:2 u prvom duelu prošao dalje.

Strijelci za Leipzig bili su Orban u 39. minutu, Andre Silva u 59. i Forsberg u 89. minutu. Počasni pogodak za Špance upisao je Zubimendi u 67. minutu.