LE: Lyon uvjerljiv protiv Brondbyja, Legia iznenadila i Leicester

Nogomet 30. sep 202120:43 0 komentara
REUTERS/Denis Balibouse

Odigrano je osam mečeva u ranijem terminu drugog kola UEFA-ine Lige Evrope. Od 21 sat na rasporedu je i preostalih 8 mečeva.

U grupi A fudbaleri Lyona ostvarili su drugu ovosezonsku pobedu. Ovoga puta nad Brondbyjem rezultatom 3-0. Dvostruki strijelac za francuski tim bio je Karl Toto Ekambi i to u 64. i 71. minuti, dok je jedan gol postigao i Aouar u 88. minuti.

Drugi meč ove grupe odigrali su Sparta iz Praga i Rangers, a domaćin je slavio sa 1-0. Gol odluke postigao je David Hancko u 29. minuti susreta.

Lyon je nakon ovog kola vodeći tim na tabeli grupe A sa 6 osvojenih bodova, Sparta je druga sa četiri, Brondby ima jedan, dok je Rangers posljednji bez bodova.

Gazibegović odigrao cijeli meč za Sturm

PSV je u grupi B u gostima bio uvjerljiv protiv Sturma iz Graza našeg Jusufa Gazibegovića sa 3-1. Poveli su gosti u 32. minuti preko Sangarea, a rezultat je udvostručio Zahavi na početku drugog poluvremena. U 55. minuti Gorenc Stanković smanjuje na 2-1, da bi na 3-1 povisio Philipp Max sjajnim golom u 74. minuti na asistenciju Maria Gotzea. Konačan rezultat postavlja Vertessen u 78. minuti susreta.

Jusuf Gazibegović je odigrao cijeli meč za Sturm.

U drugom susretu ove grupe Real Sociedad i Monac su remizirali 1-1.

Gosti su poveli preko Disasija u 16.m ali je Mikel Merino u 53. minuti postavio konačan rezultat.

Nakon dva odigrana kola PSV i Monaco zauzimaju vodeće pozicije na tabeli grupe B sa po četiri osvojena boda, Real Sociedad je treći sa 2, dok je Sturm bez bodova.

Legia priredila novo iznenađenje u grupi C

Spartak iz Moskve je iznenadio i u gostima savladao Napoli u drugom kolu grupe C sa 3-1. Poveli su Napolitanci već u prvoj minuti preko Elmasa, ali u 29. ostaju sa igračem manje jer je Mario Rui dobio direktan crveni karton. Gol za poravnanje postigao je Quincy Promes u 55. minuti susreta, a veliki preokret ruskom timu donosi Ignatov u 82. minuti. Konačan rezultat drugim golom na susretu postavio je Promes u sudijskoj nadoknadi.

Drugi meč ove grupe donio je i veliko iznenađenje. Legia je golom Emrelija savladala Leicester sa 1-0.

Legia nakon dva odigrana kola zauzima prvo mjesto sa maksimalnih 6 bodova, Sparatk je drugi sa 3, dok Leicester i Napoli imaju po jedan osvojeni bod.

Olympiakos deklasirao Fenerbahce u gostima

U grupi D Olympiakos je u gostima deklasirao turski Fenerbahce. Na kraju je bilo 3-0. Jedini gol u prvom poluvremenu postigao je Tiquinho Soares u 6. minuti susreta.

Drugo poluvrijeme riješio je Georgios Masouras sa dva brza gola u 63. i 68. minuti susreta, te tako svojoj ekipi donio veliku pobjedu.

Frankfurt je u drugom susretu ove grupe u samom finišu susreta golom Paciencie stigao do pobjede.

Olympiakos je nakon dva kola lider grupe D sa 6 osvojenih bodova, Eintracht ima 4, dok Fenerbahce ima jedan bod, dok je Antwerpen bez bodova.