LE: Paqueta srušio Porto, velika pobjeda Frankfurta nad Betisom

Nogomet 09. mar 202220:46 0 komentara
REUTERS/Pedro Nunes

Večeras su odigrana prva dva susreta 1/8 finala UEFA-ine evropske Lige, a gostujuće pobjede upisale su ekipe Lyona i Eintracht Frankfurta.

Lyon je slavio veliku gostujuću pobjedu na Dragao Stadionu protiv ekipe Porta, a rezultat je glasio 1:0.

Susret je bio dosta izjednačen od samog početka, a nakon što je prvo poluvrijeme završeno bez pogodaka, u drugom je viđeno mnogo više uzbuđenja Veliku pobjedu ekipi Lyona u 56. minuti donio je Lucas Paqueta.

Lijepu akciju odigrao je Lyon. Emerson Palmieri proigrao je Moussu Dembelea koji vraća povratnu za Brazilca, a Paqueta sa jedanaest metara šutira precizno u mrežu Dioga Coste.

Frankfurt bolji od Porta

U drugom susretu Frankfurt je sa 2:1 bio bolji u gostima od Real Betisa, a svi golovi viđeni su u prvom poluvremenu.

Poveo je Eintracht u 14. minuti, a strijelac je bio reprezentativac Srbije Filip Kostić koji je pogodio nakon asistencije Djibrila Sowa.

U 30. minuti Nabil Fekir je poravnao rezultat nakon asistencije Canalesa, ali je Kamada samo dvije minute kasnije, na kraju ispostavit će se, postavio i konačan rezultat.

REUTERS/Marcelo Del Pozo

Mogao je Frankfurt upisati i ubjedljiviju pobjedu, ali je Rafael Borre u 52. minuti očajno izveo jedanaesterac.