LE: Pešić donio radost navijačima Zvezde u Beogradu, vratio se Ronaldo

Nogomet 27. okt 202222:53 0 komentara
REUTERS/Marko Djurica

Večerašnjim mečevima kompletirano je 5. kolo drugog po jačini evropskog takmičenja, Ligi Evrope.

Fudbaleri Crvene zvezde bili su pod imperativom pobjede protiv prvaka Turske, Trabzonspora, a do nje su došli i slavili rezultatom 2:1.

Proključao je stadion “Rajko Mitić” u 37. minuti kada je Katai je pogodio nakon asistencije Bukarija, ali slavlje nije predugo trajalo. Samo dvije minute kasnije muk, Bakasetas je pogodio mrežu Milana Borjana.

Ipak, radost navijačima prvaka Srbije donosi Aleksandar Pešić u 64. minuti, na asistenciju Bukarija.

U drugom susretu ove grupe Ferencvaros i Monacu su remizirali 1:1 Poveli su gosti preko Ben Yeddera u 31. minuti, ali je poravnanje timu iz Mađarske u 82. donio Zacharlassen.

Gojak je igrao prvih 45 minuta, Bešić od 56. za Ferencvaros.

REUTERS/Bernadett Szabo

Pobjedu je u okviru grupe E upisao Manchester United i to protiv Sheriffa iz Tiraspola.

Golove su postigli Dalot (44’) i Rashford (65’), te Ronaldo koji je povradak nakon suspenzije krunisao pogotkom iz 81. minute.

REUTERS/Craig Brough

U drugoom susretu grupe Sociedad je sa 2:0 savladao Omoniju i zadržao maksimalan učinak u grupi.

REUTERS/Yiannis Kourtoglou

Freiburg je na domaćem terenu odigrao samo neriješeno protiv Olimpijakosa – 1:1, ekipe koja je ove sezone u očajnoj formi. Tim iz Pireja postigao je rani gol, još u 17. minutu pogodio je El Arabi, ali Grci nisu došli do trijumfa, izjednačio je Kubler u 90+3. minutu.

Ipak, Freiburg je obezbjedio prvo mjesto u grupi. Qarabag je bio nadomak velikog boda protiv Nantesa u Francuskoj, koji bi im donio i definitivni plasman u osminu finala. Činilo se da će tako i biti kad je Ozobić iz jedanaesterca izjednačio u 56. minutu, ali je Ganago u 90+5. minutu donio vrlo važan trijumf svom timu.

U posljednjoj rundi, Olimpijakos će ugostiti ekipu Nantesa, a Qarabag će u Bakuu igrati protiv nezainteresovanog Freiburga.

Na kraju, Sturm je došao do izuzetno vrijedne pobjede protiv Feyenoorda, i to golom Kiteishvilija u 90+3. minutu. Bh. reprezentativac Jusuf Gazibegović odigrao je cijeli meč za austrijski tim.

Na ovaj način Austrijanci su zajedno sa Laziom sada na čelu tabele sa osam bodova, po pet imaju Feyenoord i Midtylland. U posljednjoj rundi Sturm gostuje u Danskoj, dok će Lazio igrati u Roterdamu.