Leipzig slavio u Bremenu za kvotu dva, Hertha bolja od Kolna

Nogomet 12. nov 202217:44 0 komentara
REUTERS/Fabian Bimmer

Leverkusen ostvario vrlo važnu pobjedu protiv Stuttgarta, Wolfsburg odličan na gostovanju Hoffenheomu, minimalac Bochuma protiv Augsburga.

Leipzig je makar na kratko skočio na drugo mesto na tabeli Bundeslige, pobjedom na gostovanju Werderu u Bremenu – 2:1. Leipziig je imao je gol prednosti poslije prvog poluvremena, u kojem je u pogodio Andre Silva na dodavanje Forsberga u 13. minutu. Bio je to doduše jedini udarac koji je u tom delu igre išao u okvir gola Pavlenke.

Ali, jasno je bilo da se Werder neće predavati. Imali su i dosta sreće u 57. minutu, kad je Schmidt najprije dodao loptu do Grossa, ovaj je šutirao, lopta se zakačila Orbana i prevarila golmana Blasviča za izjednačenje i erupciju oduševljenja na “Veseru”.

Nisu igrači Leipziga klonuli duhom, nastavili su sa napadima, a do vodstva su ponovo došli u 71. minutu, Forsberg je pokrenuo akciju, Andre Silva je dodao do Schlagera, koji je izdržao duel sa protivničkim igračem i potom uspio da pogodio mrežu domaćina.

Hertha je ostvarila vrlo važan trijumf protiv Kolna – 2:0. Na taj način ekipa iz Berlina pobjegla je iz opasne zone, kojoj su se ujedno jarčevi opasno približili. Bila je Hertja bolji rival, a inicijativu je krunisala sa po jednim golom u oba poluvremena.

Najprije je domaće u vodstvo doveo Kanga u devetom minutu, prednost je duplirao Richter posle devet minuta drugog poluvremena.

Leverkusenu nisu cvjetale ruže ove sezone, doduše imao je Bayer i žestok tempo utakmica i prilično zgusnut raspored zbog obaveza u Ligi šampiona. Ipak, u ovom klubu će koliko-toliko zadovoljni otići na pauzu, zahvaljujući trijumfu protiv Stuttgarta – 2:0, uz golove Diabyja u 30. i Taha u 82. minutu.

Wolfsburg je slavio trijumf na gostovanju Hoffenheimu – 2:1. Vukovi su se sa ova tri boda približili poziciji koja vodi u Evropi, ali su i dalje “ispod crte”. U Hoffenheimu su jurili minus poslije gola Baumgartnera u 42. minutu.

U tome im je mnogo pomogao autogol Kabaka u petom minutu nadoknade prvog poluvremena za izjednačenje. U 56. minutu preokret, Baku je primio loptu u protivničkom šesnaestercu, “zalomio” je čuvara i potom rutinski savladao Baummana.

Bochum je bio gotovo prežaljen u borbi za opstanak, ali se ova ekipa ne predaje. Ostvarili su minimalni trijumf na gostovanju Augsburgu, protiv ekipe koja će im u toj borbi biti jedan od direktnih konkurenata. Presudio je pogodak Antwi-Adeija u 58. minutu, ali je bitan detalj bio i promašaj Berishe sa bijele tačke tri minuta kasnije, kad je Augzburg mogao do izjednačenja. Bh. reprezentativac Ermedin Demirović odigrao je svih 90 minuta za Augsburg.