Lens srušio PSG, prvi poraz oslabljenih Svetaca u sezoni

Nogomet 01. jan 202323:37 0 komentara
REUTERS/Pascal Rossignol

U 17. kolu francuske Ligue 1 PSG je doživio prvi poraz. Lišen pomoći Messija i Neymara, poražen je u Lensu od istoimenog domaćina 3:1.

Nakon 14 pobjeda i dva remija nogometaši PSG-a prvi su put poraženi u Ligue 1 ove sezone. I to baš u derbiju s drugoplasiranim Lensom (3:1) koji se vodećim Parižanima približio na samo četiri boda. PSG ima 44, a Lens sada 40.

Prva su dva pogotka postignuta već za manje od deset minuta. Za Lens je poentirao Frankowski u petoj minuti, a izjednačio je samo tri minute kasnije Ekitike. Vodstvo Lensu vratio je Openda u 28. minuti, a na 3:1 povisio je Claude-Maurice u 48.

PSG je u ovoj utakmici bio oslabljen neigranjem Messija, Neymara, Kimpembea i Sanchesa, no s obzirom na širinu klupe, očekivalo se da i bez njih pariški sastav može barem izbjeći poraz, ako ne i pobijediti.

Međutim, Lens je pokazao da njegove fantastične partije ove sezone nisu slučajnost. Štoviše, i on poput PSG-a sada ima samo jedan poraz u cijeloj sezoni.

PSG je i dalje velik favorit za naslov prvaka, no ovim rezultatom Lens će, ako ništa, barem malo pojačati pritisak na parišku supermomčad.