Lewandowski se raspucao, Barcelona sigurna protiv Sociedada

Nogomet 21. aug 202223:52 > 22. aug 2022 00:02 0 komentara
REUTERS/Vincent West

Fudbaleri Barcelone slavili su u posljednjem nedjeljnom susretu španske La Lige u gostima protiv Real Sociedada rezultatom 4:1. Briljirao je Robert Lewandowski.

Poljak je doveo Blaugranu u prednost već u prvoj minuti. Balde je uputio centaršut, a Lewa matirao Remira.

Ipak, Sociedad je uzvratio nakon samo pet minuta igre. Isak je pobjegao odbrani Barcelone i savladao Ter Stegena.

Do kraja prvog dijela oba tima imala su po nekoliko izglednih prilika, ali su mreže mirovale.

U drugom dijelu još veći pritisak Katalonaca, a ulaskom Fatija i Raphinhe zaigrali su mnogo bolje.

Upravo je Fati samo dvije minute nakon što je ušao proigrao Dembelea, a ovaj rutinski pogodio. Igrala se 64. minuta.

Dvije minute kasnije Fati ponovo šalje sjajnu loptu, ona ovoga puta stiže do Lewandowskog koji rutinski pogađa mrežu domaćina.

Nakon dvije asistencije Fati se u 79. minuti upisao i u listu strijelaca.

Barcelona je tako upisala prvu pobjedu u novoj sezoni. Miralem Pjanić je i ovaj meč odgledao sa klupe za rezervne fudbalere.

Sociedad u narednom kolu gostuje Elcheu, dok će Barcelona dočekati Valladolid.