Liga Evrope: Hrabra Zvezda slavila, ali Rangers ipak ide dalje

Nogomet 17. mar 202220:42 > 18. mar 2022 00:05 0 komentara
REUTERS/Novak Djurovic

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Rangersa u revanš susretu 1/8 finala UEFA-ine Lige Evrope rezultatom 2:1. Škotski tim ipak sa ukupnih 4:2 ide u narednu rundu takmičenja.

Otvorili su puleni Dejana Stankovića meč na fantastičan način i do prednosti stigli u desetoj minuti, a strijelac je bio Mirko Ivanić nakon dodavanja Galora Kange.

Napadala je Zvezda silovito tokom prvih 45. minuta, ali se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću.

U istom ritmu nastavili su i u drugom dijelu, a propuštene su veoma dobre šanse Pakova i Omoijuanofoa.

Kazna je stigla u 56. minuti. Ryan Kent je na centru primio pas Kamare, pobjegao Picciniju koji je tom prilikom zaradio povredu zadnje lože, sjurio se do šesnaesterca, šutirao, a lopta zakačila Dragovića i prevarila Milana Borjana.

U drugoj minuti nadoknade penal za Crvenu zvezdu. Kamara je faulirao Falca, a Kovacz pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je El Fardou Ben.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa prvak Škotske tako ide u narednu rundu takmičenja.